Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Rower dla niepełnosprawnego

ROWER DLA NIEPEŁNOSPRAWNEGO

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kątach Wrocławskich informuje, że Fundacja Eco Textil Dzieciom Niepełnosprawnym „Od Was dla Was” z siedzibą w Skarżysku - Kamiennej ul. Żurawia 1; 26-110 Skrażysko – Kamienna, od października 2013 roku prowadzi ogólnopolską kampanię „Rower dla niepełnosprawnego”.

Fundacja Eco Tekstil przekazuje potrzebującym specjalne, trójkołowe rowery rehabilitacyjne. W ciągu kilku miesięcy podarowała ich blisko 200.W pierwszej kolejności pomoc przekazuje osobom, które otrzymały dofinansowanie na zakup roweru z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W tym przypadku Eco Textil pokrywa część kosztów zakupu, leżących po stronie niepełnosprawnego. W przypadku braku dofinansowania z PFRON, Fundacja Eco Textil zobowiązuje się pokryć 70% kosztów zakupu roweru. W sytuacjach wyjątkowych Fundacja z własnych środków finansuje zakup roweru rehabilitacyjnego. Fundacja pokrywa koszt transportu roweru. Co miesiąc zamierza obdarować 100 osób.

Wobec powyższego osoby którym taki sprzęt jest potrzebny proszone są o kontakt z Fundacją na stronie internetowej www.ecotextil.pl fundacja@ecotexil.pl

Wymagane dokumenty:

1/ Wniosek z opisem sytuacji materialnej, oraz problemów , z jakimi zmaga się niepełnosprawny

2/ orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Chmurzyńska 31-07-2014 13:03:32
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Krystyna Gryszka 31-07-2014
Ostatnia aktualizacja: Anna Chmurzyńska 31-07-2014 13:06:52