Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

 1.Świadczone są w miejscu zamieszkania osoby i obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zleconą przez lekarza, pielęgnację oraz w miarę mozliwości zapewnienie kontaktów z otoczeniem.

2.Usługi opiekuńcze świadczone są osobom samotnym , które z powodu wieku, choroby lub innych uzasadnionych przyczyn wymagają pomocy innych osób.

3.Usługi opiekuńcze mogą być świadczone również osobom , które wymagają pomocy innych osób a rodzina nie może takiej pomocy zapewnić.

4.Osoba wymagająca pomocy w formie usług opiekuńczych składa w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej wniosek oraz przedstawia dokumenty stwierdzające dochód, a osoba zamieszkująca z rodziną również dochody wszystkich członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

5.Osoby z orzeczoną I grupą inwalidzką , orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności, orzeczoną całkowitą niezdolnością do pracy i samodzielnej egzystencji, przedstawiają orzeczenie właściwej komisji, inne osoby przedstawiaja zaświadczenie lekarskie stwierdzające potrzebę udzielenia pomocy w formie usług opiekuńczych i w jakim zakresie .

6.W decyzji o przyznaniu świadczeń w formie usług opiekuńczych określa się ich zakres , okres, wysokość odpłatności, którą ponosi świadczeniobiorca albo przyznaje się te świadczenia nieodpłatnie .

7.Usługi opiekuńcze przysługuja nieodpłatnie świadczeniobiorcom, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty określonej w art.8 ust.1 i 2 ustawy o pomocy społecznej.

8.Osoby, których dochód przekracza kwotę określoną w wyżej cytowanej ustawie ponoszą wydatki za usługi opiekuńcze zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej .

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Agnieszka Czarko 31-03-2010 15:34:32
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Renata Wonskowska
Ostatnia aktualizacja: Agnieszka Czarko 31-03-2010 15:34:32