Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Apel - dotyczy osób dotkniętych zdarzeniami o charakterze klęski żywiołowej w lipcu 2015 r.

APEL

dotyczy: osób dotkniętych zdarzeniami o charakterze klęski żywiołowej w lipcu 2015 r.

W związku z wystąpieniem na terenie gminy Kąty Wrocławskie zdarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej uprzejmie informujemy, że można uzyskać pomoc finansową w formie zasiłku celowego do 6.000 zł.

Pomoc przeznaczona jest na remont budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, który został zniszczony w wyniku silnych wiatrów (huragany, trąba powietrzna), intensywnych opadów deszczu, gradobicia, zwanych dalej „zdarzeniem klęskowym".

Pomoc przyznawana jest rodzinom lub osobom samotnie gospodarującym, prowadzącym w dniu wystąpienia zdarzenia klęskowego gospodarstwo domowe w budynku mieszkalnym lub lokalu mieszkalnym zniszczonym lub uszkodzonym w wyniku tego zdarzenia zwanych dalej „osobami uprawnionymi".

Pomoc udzielana jest na wniosek osoby uprawnionej .Z wnioskiem o udzielenie w/w pomocy może wystąpić:

- właściciel budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego,
- osoba, której przysługuje spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu , którego przedmiotem jest lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny,
- osoba, której przysługuje spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu mieszkalnego,
- osobom, która jest najemcą lokalu mieszkalnego albo budynku mieszkalnego,pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody właściciela na przeprowadzenie remontu budynku mieszkalnego albo lokalu mieszkalnego (w przypadku wyrażenia zgody przez właściciela, nie będzie on mógł ubiegać się o pomoc),
- osobom na rzecz której ustanowione zostało prawo dożywocia.

Pomoc przyznawana jest w formie decyzji administracyjnej.

Pomoc nie przysługuje na remont budynków/lokali innych niż budynki mieszkalne lub lokale mieszkalne (np. budynków w budowie, domów rekreacyjnych i letniskowych, budynków,zabudowań gospodarczych).

Osoby uprawnione zobowiązane są do przedstawienia faktur i rachunków potwierdzających poniesienie wydatków związanych z remontem budynku/lokalu mieszkalnego dokonanych z kwoty przyznanego zasiłku.

Bliższych informacji udziela Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kątach Wrocławskich, telefony kontaktowe : 71 33 47 221, 71 33 47 226 ,71 33 47 227.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Anna Chmurzyńska 21-07-2015 15:05:18
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Anna Chmurzyńska 21-07-2015
Ostatnia aktualizacja: Anna Chmurzyńska 23-07-2015 13:20:57